Kategorie produktů

Topný kabel do terária 25W délka 5 metry Namiba Terra

Topný kabel do terária 25W délka 5 metry Namiba Terra

Topný kabel 25 W Jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu. Může být položen i pod substrátem, ale jen v případě, že je...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 41 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 559 Kč, ušetříte 60 Kč (11 %)

499včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 551809
  • EAN 4027058018098
  • Výrobce / dodavatel Namiba Terra
  • Hmotnost 0,129 kg

Široký výběr zboží pro chovatele nabízí náš kamenný obchod v Rudné u Prahy

Popis výrobku

Topný kabel 25 W

Jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu. Může být položen i pod substrátem, ale jen v případě, že je překryt vodivým materiálem (písek, kamínky atd.). Nikdy ho nepřekrývejte nevodivými substráty (kokos, kůra, hobliny), mohlo by dojít k přehřátí. Kabel instalujte tak, aby se nikde nepřekrýval. Výkon 25 W, délka 5 m.


Topný kabel je určen k bočnímu nebo spodnímu vyhřívání. Celková délka kabelu je 5 m a celý je obalen silikonovou izolací. První metr od elektrické zástrčky je pouze přívodní kabel, který se nezahřívá, zbylé čtyři metry kabelu se zahřívají. Silikonovou izolací je obalena jak výhřevná, tak i nevýhřevná část. Po zapojení do elektrické sítě se kabel rozehřeje během několika minut a po vypojení zase rychle ochladí.

Použití a instalace:

Topný kabel lze instalovat dovnitř i vně terária. Vždy musí být dodržena základní podmínka, aby se kabel nikdy přes sebe nepřekrýval a nedotýkal. Když chcete kabel umístit plošně, tak je nejlepší narovnat ho do pravidelných smyček, kabel lze ohýbat velmi snadno. Je nutné ho k podložce pevně uchytit tepluodolnou lepenkou, či napevno přilepit silikonem nebo tmelem. Pokud kabel narovnáte do pravidelných smyček, tak jím pokryjete plochu např. 60x30 cm. Výkon tohoto kabelu je 25 W, takže nehřeje moc výrazně, hodí se pro použití i v menších i středních teráriích. Při použití uvnitř terária dobře zabraňte možnému poškození kabelu a pokud možno ho zajistěte tak, aby k němu zvířata neměla přímý přístup. Toto samozřejmě tolik neplatí u malých zvířat, která nemohou dobře uchycený kabel nijak ohrozit. Kabel můžete instalovat i pod několik terárií u sebe zároveň. Zajistěte však, aby terária nespočívala na kabelu svou vahou např. tím, že je něčím vypodložíte. Okolí kabelu by mělo odvětrávat, proto ho při použití uvnitř terária zasypávejte pouze vodivými substráty jako je písek či kameny. Nepoužívejte nevodivé substráty (např. dřevité substráty či kůru).

Topný kabel instalujte vždy jen na části dna nebo stěny kvůli zachování rozdílných teplot na různých místech v teráriu.

Vlastnosti

Délka500 cm
Šířka0.4 cm
Výška0 cm
Hmotnost0,129 kg
Hmotnost celého balení:0,160 kg