Kategorie produktů

O nás

Naše firma vznikla v září 1991, kdy jsme založili chov drobných hlodavců.

V roce 1992 jsme začali vyrábět a zařizovat terarijní komplety.

Na podzim roku 1994 otevíráme v Rudné obchod se zvířaty, krmivy a chovatelskými potřebami.

Od roku 1996 začínáme distribuovat chovatelskou literaturu do zoo prodejen po celé republice (v současné době zásobujeme okolo 400 obchodů).

V roce 1998 se stěhujeme v rámci Rudné do větších prostor s naším obchodem, ve kterém dnes již nabízíme více jak 200 druhů zvířat.

V roce 2002 otevíráme v Rudné rybářské potřeby, které bohužel po 4 letech zavíráme z důvodu nemožnosti sehnat prodavače s rybářskými znalostmi.

V roce 2003 rozšiřujeme naší prodejnu na více jak 250m2 včetně zázemí a distribuci rozšiřujeme o rybářskou a jezdeckou literaturu.

V roce 2004 - 2006 postupně rekonstruujeme a modernizujeme celý obchod včetně zázemí pro chov laboratorních hlodavců.

V polovině 2007 jsme se rozhodli uskutečnit náš sen a začali jsme vydávat vlastní knihy zaměřené na teraristiku. Ve stejném roce jsme začali dovážet z Indie kokosové dekorace a lignocel. Velkoobchodní nabídku jsme rozšířili o terarijní substráty a potřeby pro teraristiku pod naší značkou Robimaus.

Od roku 2008 stěhujeme velkoobchodní sklad do pronajatých prostor v Chráštanech, což je cca 2km od našeho obchodu v Rudné. V Chráštanech vyrábíme terarijní substráty a potřeby pro teraristy, vyřizujeme objednávky v E-shopu a zásobujeme naše odběratele. V tomto roce jsme začali distribuovat krmiva a teraristické potřeby od nemeckých firem Agrobs a Namiba Terra.

V roce 2009 začínáme vydávat další řadu našich knih a to "Abeceda chovatele", která navazuje na první řadu chovatelských příruček "Abeceda teraristy". Dále rozšiřujeme sortiment terarijních substrátů a potřeb, které můžete zakoupit ve více jak 200 obchodech v České republice, kde nabízejí potřeby pro teraristy.

Od roku 2010 vydáváme další řadu našich knih "Abeceda akvaristy", která navazuje na řady chovatelských příruček "Abeceda teraristy" a "Abeceda chovatele". Od října 2010 distribuujeme akvarijní a terarijní osvětlení od německé firmy Sylvania.

Od ledna 2011 v České republice zastupujeme německou firmu Econlux, výrobce terarijních a akvarijních osvětlení. Od července jsme přestěhovali výrobu a distribuci z Chráštan zpět do Rudné do objektu 50m od našeho kamenného obchodu. 

V roce 2012 dále rozšiřujeme naší nabídku terarijních potřeb, substrátů a vydáváme další knihy v našich edicích. Na trh jsme uvedli pod naší značkou 11 velikostí terárií v různých variantách vybavení, které si rychle našli své zákazníky.