Kategorie produktů

Terárium pro Chameleona

Jaké by mělo být

Terárium pro Chameleony, by hlavně mělo být zařízené tak aby co nejblíže odpovídalo přirozenému prostředí, kde žijí. To znamená dostatečně vysoké a vyvětvené terárium. Chameleoni tráví celý svůj život ve větvích a tak je opravdu důležité, aby terárium mělo dostatek větví, lián, případně živých rostlin po kterých mohou chameleoni šplhat. Dostatečné a kvalitní UVB osvětlením je nutností.

Ideální velikost

Rozměry nádrže tedy zvolíme podle počtu chova­ných jedinců. Pro pár by mělo mít terárium velikost alespoň 70x50x100 cm. Minimální rozměr terária pro jednoho chameleona 60x40x80cm. V menším teráriu se chameleon nebude cítit dobře.

Větrání

Větrání terária zabezpečí 2 pruhy děrovaného hliníkového plechu na stropě. V děrovaném plechu můžeme snadno udělat otvor pro protáhnutí kabelu od lamp a osvětlení.

Osvětlení

Osvětlení má tři základní významy: světlo, teplo, zdroj UV záření. Ve větších teráriích můžeme kombinovat více světelných zdrojů, napří­klad zářivkovou trubici jako zdroj světla, bodovou lampu jako zdroj tepla a další lampu s ul­trafialovým spektrem záření (UV A, UV AB apod.). V malém teráriu nemáme tolik místa, a tak využijeme kombinovaný zdroj světla, například tepelné žárovky s podílem UV záření nebo zářivkové trubice s těmito vlastnostmi. Například lampy ReptiSpa, Solar Raptor ,zářivky Sylvania , Solar Raptor a Exottera.

Co na dno

Substrát na dno je nejlépe použít terarijní substrát který dobře zadržuje vlhkost.

Hotová terária v našem eshopu

Skladem máme i 2 velikosti hotových terárií s různým vybavením pro chameleony ( případně pro jiné zvířata s podobnými nároky na prostor).

Terárium chameleon malé 60x40x80cm
Terárium chameleon malé 60x40x80cm s pozadím
Terárium chameleon malé 60x40x80cm s pozadím a UVB osvětlením
Terárium chameleon velké 70x50x100cm
Terárium chameleon velké 70x50x100cm s pozadím
Terárium chameleon velké 70x50x100cm s pozadím a UVB osvětlením

Na přání vám zhotovíme terárium dle vašich rozměrů a požadavků na vnitřní vybavení.

Kontakt

Pro dotazy a nezávaznou kalkulaci nás kontaktujte:

Email: robert@robimaus.cz
Telefon: 608 024 237

Galerie

Terárium pro chameleona
Terárium pro chameleona
Terárium pro chameleona
Terárium pro chameleona
Terárium pro chameleona
Terárium pro chameleona