Kategorie produktů

Terárium pro Agamu

Vyrábíme terária pro agamy na zakázku.

Jaké by terárium pro Agamu mělo být?

Jako většina agam, žijících v otevřeném prostoru, po­třebují mít vousaté agamy větší plochu dna v teráriu. V přírodě však s oblibou sedávají na vyvýšeninách, aby měly přehled o okolí, často ve vertikální poloze na různých skalkách, kamenech nebo stromech. Proto musíme i v zajetí umožnit agamám vousatým takové posezení s rozhledem, kde by mohly „kontrolovat“ zrakem své teritorium.

Ideální velikost terária

Rozměry nádrže tedy zvolíme podle počtu chova­ných jedinců. Pro pár by mělo mít terárium dno o velikosti 100 × 50 cm s výškou alespoň 50 cm. Pokud máme zvířat více, zvětšíme velikost dna, např. při skupině 1,3 (jeden sa­mec, tři samice) na 60 × 160 cm. Výška může zůstat stejná, nebo ji také můžeme zvednout na 60 cm. Minimální rozměr pro jednu agamu začíná na rozměru dna 80x40 a výšce terária 40cm. V menším teráriu se agama nebude cítit dobře.

Ventilace

Větrání terária zabezpečí 2 pruhy děrovaného hliníkového plechu na stropě. V děrovaném plechu můžeme snadno udělat otvor pro protáhnutí kabelu od lamp a osvětlení.

Osvětlení

Osvětlení má tři základní významy: světlo, teplo, zdroj UV záření. Ve větších teráriích můžeme kombinovat více světelných zdrojů, napří­klad zářivkovou trubici jako zdroj světla, bodovou lampu jako zdroj tepla a další lampu s ul­trafialovým spektrem záření (UV A, UV AB apod.). V malém teráriu nemáme tolik místa, a tak využijeme kombinovaný zdroj světla, například tepelné žárovky s podílem UV záření nebo zářivkové trubice s těmito vlastnostmi. Například lampy ReptiSpa, Solar Raptor ,zářivky Sylvania , Solar Raptor a Exottera.

Co na dno?

Substrát na dno je nejlépe použít terarijní písek, ale bezprašný.

Hotová terária v našem eshopu

Skladem máme i 3 velikosti hotových terárií s různým vybavením pro agamy vousaté (případně pro jiné zvířata s podobnými nároky na prostor).

Terárium agama malé 80×40×40cm
Terárium agama malé 80×40×40cm s pozadím
Terárium agama malé 80×40×40cm s UVB osvětlením
Terárium agama střední 100×40×40cm
Terárium agama střední 100×40×40cm s pozadím
Terárium agama střední 100×40×40cm s UVB osvětlením
Terárium agama velké 100×50×50cm
Terárium agama velké 100×50×50cm s pozadím
Terárium agama velké 100×50×50cm s UVB osvětlením

Kontakt

Pro dotazy a nezávaznou kalkulaci nás kontaktujte:

Email: robert@robimaus.cz
Telefon: 608 024 237

Galerie

Terárium pro Agamu
Terárium pro Agamu
Terárium pro Agamu
Terárium pro Agamu
Terárium pro Agamu
Terárium pro Agamu