Kategorie produktů

Dobrman - Dona

Dobrman - Dona

MVDr. Ivana Lupečková, autorka přínosné publikace, je mezinárodní rozhodčí, předsedkyní dobrman klubu, a ačkoli se považuje spíše za chovatelku než za výcvikářku, složila se svými psy více než dvacet zkoušek z výkonu. Její kniha...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 11 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 145 Kč, ušetříte 14 Kč (10 %)

131včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 623
  • EAN 9788073220891
  • Výrobce / dodavatel Dona
  • Hmotnost 0,190 kg

Široký výběr zboží pro chovatele nabízí náš kamenný obchod v Rudné u Prahy

Popis výrobku

MVDr. Ivana Lupečková, autorka přínosné publikace, je mezinárodní rozhodčí, předsedkyní dobrman klubu, a ačkoli se považuje spíše za chovatelku než za výcvikářku, složila se svými psy více než dvacet zkoušek z výkonu. Její kniha je napsána s láskou, porozuměním a zároveň s hlubokou znalostí věci, je vhodná pro zkušenější chovatele i pro začátečníky.

Kniha charakterizuje povahu plemene, finanční náročnost a náklady na chov, radí v prvních krocích k seznámení s dobrmanem, výběru štěněte (včetně formálních náležitostí, dokumentace), jeho výchově a socializaci, výcviku. Maximálně se zaměřuje na zdravotní problematiku, vnější i vnitřní stavbu těla, parazitární, infekční i dědičné nemoci, psychické potíže a hlavně prevenci onemocnění. Nabízí veškeré poznatky o správné výživě a péči (frekvence krmení štěněte a dospělého psa, spotřeba krmiva, složení stravy a potřeba živin; péče o srst, tlapy a drápky, zuby a uši; ubytování psa). Samozřejmě nechybí informace o historii chovu, základy genetiky i praktické chovatelské rady ohledně krytí, březosti, porodu, odchovu štěňat.Autorka věnuje pozornost rovněž výstavám, šampionátům a jejich jednotlivým druhům zejména v ČR, radí v přípravě psa na výstavu, podrobně popisuje plemenný standard, zvláštní tělesné znaky, proporce, i možné odchylky a vady.

Publikaci doplňuje množství fotografií, soupis důležitých kontaktních adres (kynologické organizace a dobrman kluby) a další doporučené odborné literatury.

Vlastnosti

Délka20 cm
Šířka14.5 cm
Výška0.7 cm
Hmotnost0,190 kg
Hmotnost celého balení:0,190 kg