Kategorie produktů

Glomat Controller 1x30W Hagen

Glomat Controller 1x30W Hagen

Tato startovací jednotka, pro jednu zářivku T-8 (průměr 26 mm) do 30 W, se skládá z vlastního elektromagnetického předřadníku, kabelů a patic. Předřadník je těleso o rozměrech 19x7x5,5...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 35 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 990 Kč, ušetříte 100 Kč (10 %)

890včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 53106
  • EAN 1556111566
  • Výrobce / dodavatel Hagen
  • Hmotnost 0,935 kg

Popis výrobku

Tato startovací jednotka, pro jednu zářivku T-8 (průměr 26 mm) do 30 W, se skládá z vlastního elektromagnetického předřadníku, kabelů a patic.

Předřadník je těleso o rozměrech 19x7x5,5 cm, tato "krabička" musí být umístěná mimo terárium a protože se zahřívá, musí být kolem dostatek prostoru pro odvětrávání. Umístit lze jak horizontálně (položit), tak vertikálně (zavěsit). Z předřadníku vychází tři kabely: jeden je určen k zapojení do elektrické sítě (délka 95 cm), druhé dva jsou zakončeny paticemi, do kterých se nasadí zářivka, délka každého kabelu je 148 cm, délka patice i vnější průměr patice je       3,3 cm. Patice jsou vodotěsné, takže není třeba se obávat, ani při vydatném rosení terária.

 

Použití:

Tento přístroj se v teraristice využívá nejčastěji pro speciální zářivky s podílem UV-A a UV-B paprsků, proto bývá nutné zářivku instalovat přímo do terária - sklo i plasty UV paprsky odfiltrují! Manipulace s lehkými paticemi je jednoduchá a možnosti umístění jsou velmi variabilní. Výhodou je, že do nich lze zapojit zářivky o různých délkách - v tomto případě max. do 30 W   (90 cm). Pomocí tohoto předřadníku lze rozsvítit i zářivky o menším výkonu než 25 W, ale zkracuje se tím jejich životnost, protože při rozsvěcení prochází do zářivky zbytečně silný výboj, který zářivku poškozuje (může se stát i že jí zcela spálí, to hrozí zvláště u zářivek s nízkou wattáží).

Doporučujeme na zářivku nasadit reflektor o stejné délce, jako zářivka - jedná se o lehký kryt z leštěného hliníku. Ten usměrňuje paprsky světla požadovaným směrem a výrazně zvyšuje intenzitu záření.

Technické parametry: 230 V, 50 H, pojistka 3 ampéry.

Vlastnosti

Délka19 cm
Šířka7 cm
Výška5.5 cm
Hmotnost0,935 kg
Hmotnost celého balení:1,100 kg