Kategorie produktů

Korková kůra dutá - Robimaus

Korková kůra dutá - Robimaus

Korek je jedním ze základních dekoračních materiálů používaných v teraristice. Díky svým unikátním vlastnostem lze použít téměř v každém teráriu,...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 14 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 399 Kč, ušetříte 30 Kč (8 %)

369včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 52154
  • EAN
  • Výrobce / dodavatel Robimaus
  • Hmotnost 1,00 kg

Popis výrobku

Korek je jedním ze základních dekoračních materiálů používaných v teraristice. Díky svým unikátním vlastnostem lze použít téměř v každém teráriu, akvateráriu i paludáriu. Kůra je 100% přírodního původu, na jejím povrchu se dokonce zůstávají lišejníky, na zvrásněné kůře působí velmi zajímavě a pro zvířata to není absolutně závadné. Díky nepravidelnému a hrubému povrchu se po ní zvířatům výborně šplhá, hadi i jiní plazi se o ní při svlékání otírají a pomáhají si starou kůži uvolnit. Ačkoliv má kůra hrubou strukturu je zároveň pevná a velice pružná a proti jiným dekoracím poměrně lehká, takže zvířatům neublíží.

Korková kůra vydrží i trvalé ponoření ve vodě, proti jiným kůrám je ve vodě velmi stabilní a než se rozpadne, trvá to roky. Ideálně se hodí pro vytvoření slunícího místa v akvateráriích s vodními želvami. Želvám se po kůře velmi dobře leze, nepravidelný povrch kůry jim při slunění dovoluje osychat i ze spodu, což je pro tato zvířata nezbytné z hlediska prevence plísňových onemocnění. Pružný povrch kůry zároveň nezpůsobuje odírání plastronu (břišní části krunýře). Kůra zpočátku plave, po několika letech zcela nasaje vodou a potápí se, vždy je nutné ji v akvateráriu dobře uchytit (buď pomocí velkých přísavek nebo pomocí silikonu na sklo nalepených úchytek, ke kterým se kůra přiváže). Je dobré ji uchytit tak, že část je ponořena a část je nad hladinou, aby želvy mohly pohodlně vylézt nahoru. Pod kůrou tím vzniká ve vodě prostor, který zvířata s oblibou využívají jako úkryt.

Korková kůra se velmi osvědčila i v zahradnictví, používá se k upevnění orchidejí a dalších epifytních rostlin, z trubic a se stočených kusů lze vytvořit velmi dekorativní obal na květináč nebo dovnitř rostlinu zasadit přímo.

Korek lze pouzít i v karanténních a rekonvalescenčních teráriích a nádržích, velmi dobře se dá vydezinfikovat pomocí Sava (korek ponoříme do koncentrovaného roztoku nebo přímo důkladně postříkáme roztokem z rozprašovače) - ale !!!POZOR!!! Savo používejte vždy vzhledem k jeho velké agresivitě opatrně, kůru od něj potom opravdu velice důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a nechte minimálně několik hodin, nejlépe však pár dní na vzduchu chlor dokonale vyprchat. Teprve potom může přijít kůra do styku se zvířaty. Tímto způsobem se také lehce dají z povrchu kůry úplně odstranit řasy, které se na ní uchytí, pokud je ponořena v akvateráriu. Důkladné opláchnutí a čas na vzduchu pro vyprchání chloru je i zde nezbytností! Pokud kůru používáme pro zdravá zvířata, stačí ji jen očistit kartáčem, případně přelít vroucí vodou a opláchnout.

Uváděná cena je za kilogram!

Korkové dutiny mají různé váhy většinou od 2 kg. Do objednávky napište hodnotu, nebude to v tomto případě bráno jako počet kusů, ale jako počet kilogramů. Podle toho Vám vybereme vhodnou velikost. Například: když zadáte v objednávce počet kusů 3, vybereme pro Vás středně velkou dutinu o váze v rozmezí cca 2,5 - 3,5 kg. Vybraný kus kůry zvážíme a cenu vypočítáme dle tarifu 339,- za kilogram (například kus vážící 2,75 kg bude stát 2,75 x 339 t.j. 932 Kč).

Pokud máte nějaké speciální požadavky na rozměry, napište to do poznámky k objednávce a my se pokusíme Vašemu přání co nejvíce vyhovět.

Vlastnosti

Délka0 cm
Šířka0 cm
Výška0 cm
Hmotnost1,00 kg
Hmotnost celého balení:0,00 kg