Kategorie produktů

Sladkovodní raci - Robimaus

Sladkovodní raci - Robimaus

Říká se do třetice všeho dobrého i zlého. Ing. Jiří Patoka třetí publikací v řadě vydávanou v nakladatelství Robimaus drží laťku úrovně předchozích knih...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 0 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 129 Kč, ušetříte 30 Kč (23 %)

99včetně DPH

skladem

  • Kód zboží V833
  • EAN 9788087293300
  • Výrobce / dodavatel Robimaus
  • Hmotnost 0,200 kg

Popis výrobku

Říká se do třetice všeho dobrého i zlého. Ing. Jiří Patoka třetí publikací v řadě vydávanou v nakladatelství Robimaus drží laťku úrovně předchozích knih věnovaných sladkovodním krevetám, krabům a poustevníčkům. A to rozhodně v tom dobrém. Jediný autor tak v podstatě ve třech kratších knížkách vytvořil monografické zpracování vyšších korýšů z hlediska akvarijních chovů, které v českém jazyce v takovém rozsahu dosud nemělo obdoby. Kniha o racích je druhou knižní publikací výše jmenovaného autora věnovanou těmto korýšům. Ta první byla vydána již v roce 2008 a chovatelskou veřejností byla přijata velmi pozitivně. 

Krom shrnutí praktických informací o chovu raků v akváriích poskytuje tato kniha základní informace o morfologii, etologii a ekologii, uvádí přehled nejčastěji chovaných zástupců, zmíněny jsou druhy z volné přírody ČR a obsažen je i souhrn informací o onemocněních raků. Přestože je příručka určena především chovatelům, není tím nijak degradován její dopad odborný. Rozhodně ji lze doporučit jako doplňující literaturu pro univerzitní studenty akvaristiky, zoologie bezobratlých, hydrobiologie, ekologie vodních živočichů a příbuzných oborů a vůbec všem zájemcům o přírodu. 

Ing. Jiří Patoka, Dis., se narodil v roce 1978 v Rakovníku. Po složení maturity na přírodovědné větvi gymnázia nastoupil na Vyšší odbornou školu vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech, kterou zakončil absolutoriem. V současné době pracuje a studuje jako doktorand Katedry zoologie a rybářství na České zemědělské univerzitě v Praze a zaměřuje se na etologii a socialitu raků. Zkušenosti s chovem zvířat získal při práci v prodejnách s chovatelskými potřebami, ve velkoobchodu se zvířaty a ve Výzkumném ústavu vodohospodářském T. G. Masaryka. Mezi jeho nejoblíbenější zvířata patří sladkovodní korýši, hlavně raci, krabi a krevety, přičemž nejeden druh úspěšně rozmnožil a odchoval. Na svém kontě má dosud tři knížky a jednu certifikovanou metodiku o chovu korýšů. K popularizaci těchto zvířat přispívají také jeho články v chovatelských i vědeckých časopisech a přednášky při akvaristické spolky a pro studenty na již zmiňované ČZU.

Kniha má lehce poškozený obal.

Vlastnosti

Délka19 cm
Šířka19 cm
Výška0.5 cm
Hmotnost0,200 kg
Hmotnost celého balení:0,200 kg