Kategorie produktů

Zářivka Repti Glo 10.0 30W 90cm T8 Exo Terra Hagen

Zářivka Repti Glo 10.0 30W 90cm T8 Exo Terra Hagen

Zářivka Repti Glo 10.0 T-8 (průměr 26 mm) poskytuje 10% UV-B a 33% UV-A záření. Je vhodná pro terária s tropickými a pouštními druhy plazů. Dosah UV-B záření je maximálně...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 43 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 629 Kč, ušetříte 100 Kč (16 %)

529včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 55318
  • EAN 1556122173
  • Výrobce / dodavatel Hagen
  • Hmotnost 0,135 kg

Široký výběr zboží pro chovatele nabízí náš kamenný obchod v Rudné u Prahy

Popis výrobku

Zářivka Repti Glo 10.0 T-8 (průměr 26 mm) poskytuje 10% UV-B a 33% UV-A záření. Je vhodná pro terária s tropickými a pouštními druhy plazů. Dosah UV-B záření je maximálně 15 cm a se vzdáleností se rapidně snižuje. Nejúčinnější je v bezprostřední blízkosti zářivkové trubice. Zajistěte proto, aby zvíře mělo přístup i blízko pod zářivku (například pomocí kořenů, lián, větví nebo vlepovaných polic). Zároveň je nutné poskytnout v teráriu i vhodné úkryty (např. z korkové nebo jiné kůry), aby se zvíře mohlo před zářením ukrýt.

Instalace: zářivku umisťujte vždy přímo dovnitř terária (popřípadě položte na větrací mřížku, ale to se část záření již odfiltruje). UV-B paprsky sklem ani plexisklem neproniknou! Dekorace naaranžujte tak, aby si zvíře mohlo nalézt i do bezprostřední blízkosti zářivky. Vyzařování UV záření se vzdáleností velmi rychle klesá!

Zapojení zářivky: zářivka se zapojuje do patic s předřadníkem nebo do osvětlovacího tělesa, vše potřebné naleznete v kategorii osvětlovací tělesa a patice na zářivky. Pro zvýšení intenzity záření je vhodné doplnit zářivku reflektorem.

Luminiscenční vrstva uvnitř zářivky, zajišťující optimální vyzařování, se časem zmenšuje a tím se mění její světelné spektrum. Ač zářivka po cca 1 roce stále svítí, vyzařuje spektrum již nehodnotné, proto zářivky pravidelně vyměňujte.

Zářivky nejsou zdrojem tepla, pouze světla! Proto je nutné, u druhů vyžadujících vyšší teplotu, dodat ještě zdroj tepla (žárovka, keramický tepelný zářič, topná podložka či kámen nebo kabel).

Upozornění! Staré zářivky v žádném případě nevyhazujte do běžného komunálního odpadu, vyžadují ekologickou likvidaci. Odevzdejte je do sběrného dvora nebo v prodejnách, kde zářivky prodávají.

Upozornění:

Toto zboží nelze zaslat zásilkovou službou. Je možný pouze osobní odběr.

Vlastnosti

Délka90 cm
Šířka2.5 cm
Výška2.5 cm
Hmotnost0,135 kg
Hmotnost celého balení:0,210 kg