Kategorie produktů

Mlhovač Exo terra

Mlhovač Exo terra

Mlhovač Exo Terra Fogger dokáže v teráriu vytvořit velice efektní mlhu, která zvyšuje okolní vlhkost. Mlhovač je vhodné použít do terárií s živými rostlinami, takže se hodí i jako doplněk paludárií. Mlhovač se skládá z transformátoru,...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 78 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 1 090 Kč, ušetříte 141 Kč (13 %)

949včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 56100
  • EAN 015561220804
  • Výrobce / dodavatel Hagen
  • Hmotnost 0,925 kg

Široký výběr zboží pro chovatele nabízí náš kamenný obchod v Rudné u Prahy

Popis výrobku

Mlhovač Exo Terra Fogger dokáže v teráriu vytvořit velice efektní mlhu, která zvyšuje okolní vlhkost. Mlhovač je vhodné použít do terárií s živými rostlinami, takže se hodí i jako doplněk paludárií.

Mlhovač se skládá z transformátoru, rozpojovatelného kabelu a vlastního mlhovače, což je kovový 2 cm vysoký válec s průměrem 4 cm. Přístroj funguje na principu ultrazvukem rozechvívané membrány, která rozstřikuje nad hladinu vodu v různě velkých kapkách, ty nejjemnější kapky vytváří jemnou mlhu.

Použití a instalace:

Mlhovač se umisťuje do vlhké části terária do vodní nádrže nebo lze použít velká vysoká miska. Ideální je umístit mlhovač do vodopádu Exo Terra. Exo Terra Waterfall střední a velký má již v sobě zabudovanou kapsu speciálně pro tento mlhovač. Kapsa je zakrytá, takže voda nestříká ven a zároveň jím stále protéká voda, takže je přístroj neustále ponořen. Mlhovač dokáže do vzduchu vystříknout až 200 ml vody za hodinu, většina této vody je ve formě kapek, jen část se vypaří v podobě mlhy. Proto je nutné ponořit mlhovač tak, aby se vystřikovaná voda vracela zpět do nádoby ve které je umístěn, aby nedošlo k poklesu hladiny. Nežádoucímu úniku vody zabráníte překrytím hladiny nad mlhovačem buď vhodnou dekorací nebo nasazením speciální krytky na mlhovač. Membrána se rozvlní po zapnutí do elektrické sítě. Dobře v teráriu zajistěte všechny kabely, aby je zvířata nemohla poškodit. Hladinový senzor musí být vždy ponořen. Při poklesu hladiny pod úroveň senzoru se přístroj automaticky vypne a zhasne světelný indikátor. Když indikátor on/off svítí, je přístroj v provozu a vyvíjí mlhu.

Zapojení:

  • mlhovač ponořte cca 0,5 - 3 cm pod hladinu
  • zajistěte okolí proti nežádoucímu vystřikování vody
  • zapojte do elektrické sítě
  • optimální množství vyprodukované mlhy můžete regulovat změnou hloubky ponoru

Vhodné je zapojení na spínací hodiny díky kterým můžeme vytvářet různě dlouhé cykly mlžení, tím, že mlhovač není stále v provozu, se zvyšuje i životnost membrány.

Keramická membrána mlhovače má omezenou životnost, která nejvíce závisí na složení vody, tvrdá voda obsahuje mnoho minerálů, které se na membráně usazují a zkracují její životnost. Většinou membrána vydrží cca 6 - 12 měsíců. Pokud indikátor on/off svítí, ale přístroj mlhu nevytváří, je třeba pořídit náhradní membránu a starou vyměnit.

Vlastnosti

Délka9 cm
Šířka6 cm
Výška6 cm
Hmotnost0,925 kg
Hmotnost celého balení:1,000 kg