Kategorie produktů

Jezdecká turistika - Montanex

Jezdecká turistika - Montanex

Na našem trhu s hipologickou literaturou dlouho chyběla kniha, jejímž tématem by byla konkrétně jezdecká turistika. Mezeru nyní úspěšně vyplňuje tato skvělá publikace. Čtenář zde nalezne informace o všem, co je pro jezdeckou turistiku...   [Celý popis produktu]

Nákupem tohoto zboží získáte 0 ROBIBODŮ, které můžete převést na slevu

Maloobchodní cena 133 Kč, ušetříte 13 Kč (10 %)

120včetně DPH

skladem

  • Kód zboží 30030
  • EAN 9788072251049
  • Výrobce / dodavatel Montanex
  • Hmotnost 0 kg

Široký výběr zboží pro chovatele nabízí náš kamenný obchod v Rudné u Prahy

Popis výrobku

Na našem trhu s hipologickou literaturou dlouho chyběla kniha, jejímž tématem by byla konkrétně jezdecká turistika. Mezeru nyní úspěšně vyplňuje tato skvělá publikace. Čtenář zde nalezne informace o všem, co je pro jezdeckou turistiku nezbytné a co s ní souvisí, autor na poměrně malém prostoru vyčerpávajícím způsobem popisuje všechny aspekty tohoto oblíbeného ježdění. Vedle nezbytných odborných pasáží jsou v knize obsaženy i zábavné a zajímavé historky z praxe, což činí celý text mimořádně čtenářsky přitažlivým.

Z tematicky členěných kapitol se postupně dozvíte vše potřebné o základních i pomocných formách jezdecké turistiky, výběru vhodného koně a jeho tréninku, zásadách táboření, orientaci a práci s mapou, výběru přiměřeně obtížného terénu. Poučíte se o vhodné výstroji a výzbroji (uzdění, sedlání, oblečení pro rekreační ježdění a turistiku), pochopíte konkrétní principy jízdy ve skupině a principy terénní jízdy na krátké i dlouhé vzdálenosti. Nechybí důležité poučení o bezpečnosti a ochraně před úrazy (praktické "bezpečnostní desatero"), ani kapitoly zaměřené na soutěže v jezdecké turistice a komerční aktivity. Text doplňuje množství názorných instruktážních kreseb.

Autor knihy, Karol Hollý, patří k předním slovenským hipologům, je jedním ze zakladatelů hipoterapie, westernového ježdění, jezdecké turistiky i vytrvalostního a psychoterapeuticého ježdění.

Vlastnosti

Délka0 cm
Šířka0 cm
Výška0 cm
Hmotnost0 kg
Hmotnost celého balení:0 kg